Лікбез по хостингу

Для того, щоб розмістити свій сайт в інтернеті потрібен хостинг. Це очевидно. Але хостинг - він буває різний. І цим словом іноді називаються настільки різні послуги, що називати їх одним словом - надто широке узагальнення.

Спробуємо спрощено розглянути, які послуги так називають, і чим вони відрізняються.

Для початку - термінологічну базу. Формулювання можуть відрізнятися від загальноприйнятих, але для розуміння тексту це неважливо.
Хостинг - місце, де можна розмістити свою інформацію у вигляді файлів, таким чином, щоб вона була доступна через мережу інтернет.
Хостер - організація, що надає такі послуги.
Протокол http - в даному контексті означає, що те, з цього протоколу є, може бути переглянуто браузером, які працюють на віддаленому комп'ютері. Наприклад Internet Explorer, або, краще Firefox.
Протокол ftp - спосіб взаємодії програм, які встановлени на різних ком'ютерах, обмінюватися файлами. (Наприклад помістити файли з вашого робочого коптьютера на хостинг-сервер).
Сайт - як мінімум один (а частіше багато) файл, який містить деяку інформацію, доступний по протоколу http.
CMS - програма, що дозволяє зробити досить складний сайт, не вивчаючи при цьому html та інші комп'ютерні мови. Ця програма встановлюється на сервері хостера.
Сервер - комп'ютер, підключений до мережі інтернет і оснащений програмним забезпеченням, що дозволяє працювати сайтам.
Юзер - той, хто користується послугою хостингу.
Відвідувач - той, хто отримує інформацію з сайту юзера.
Домен - ім'я для сайту. Часто продає Хостер, разом з хостингом, але не обов'язково. Є і спеціальні компанії-реєстратори, які займаються виключно доменами. Прив'язка доменного імені до вашого хостингу - окрема операція, абсолютно необхідна для роботи сайту.

Почнемо з найпростішого.

Багато сервісів дозволяють зробити одну або кілька сторінок зі своєю інформацією. Це різноманітні соціальні мережі, конструктори сайтів, фотохостинги, і інші блоги.
Більшість з них дозволяють розміщувати фото, відео та інші матеріали.
Більшості мешканців мережі цього цілком достатньо. Від користувача не потрібно ніяких знань, окрім досвіду ворушіння мишею і розуміння значення символів, намальованих на клавіатурі.
Цю послуга, строго кажучи, не є хостингом в традиційному розумінні, хоча під визначення, наведене на початку теж підходить.

Традиційний хостинг.
Варіанти назви: хостинг, хостинг сайтів, розміщення сайтів, вебхостінг, вебхостінг.
Також английскі: hosting, web-hosting, webhosting. Собственно, що чаще всього і називають quot; хостингом & quot; вийти виглядати приблизно так:
Сервер, на якому встановлені відповідні програми.
Для любопитних - зазвичай це набір з Linux (операційна система, це як Windows, тільки краще і сложніше), Apache (веб-сервер, як розроблений, що робить сайти доступними за http), MySQL (система управління базами даних) даних, нужна для роботи деяких CMS та повідомлення про зберігання даних), PHP (мовна програма програмування, необхідна для роботи багатьох CMS та повідомлення дозволяє зробити сторінки веб-сайту інтерактивними). По першому слову так називається LAMP-сервер. Разумеется, цей список програм не обмежується, і він може бути повідомлений іншим, але перерахування варіантів може бути безкоштовно і сильно виходить за рамки цієї статті під грифом & quot; ликбез & quot ;. Будем вважати, що це необхідний загальноприйнятий мінімум.
На такому сервері формується простір для розміщення сайтів. Як правило, на одному сервері хостери розміщуються від кількох десятків до кількох тисяч сайтів. Меньше кількох сотень - невигодно, десятки тисяч - буде плохо працювати.
Хостинги "всередині " абсолютно ідентичний, і відрізняється в основному набором параметрів, які виділяються користувачами. Наприклад: дискова квота (зведений розмір інформації, який юзер може розміщувати), можливе кількість сайтів і так далі. Я, кстати, цей набір не перелічує технічної необхідності, а також є продуктом представлення продуктів маркетингу про том, як зробити привабливіше, чим у конкурентів.
Ну да неважливо. Варто, що такий вид хостингу виглядає для юзера як логін та пароль, що дозволяє отримати доступ до кількох папок на сервері хостингу за протоколом ftp, розмістити в цій папці сувої файли, і після цього вони будуть доступні для перегляду через Інтернет.
Часто хостер ще встановлює на своїх серверах різні панелі управління, забезпечуючи користувачів від малознакомних фраз вроде " протокол ftp " ;. Но це нюанси. Базово - у всіх, як описано вище.
Правильно вибрати хостеру сложно, практично неможливо. Усі вони пишуть про себе дуже добре, зазвичай працюють не так, як пишуть. Не обирайте саме дешеве (при низькій ціні хостингу невозможно забезпечити доступний сервіс, щоб і відношення до & quot; дешевому & quot; клієнту відповідне), керівництво советами друзів, відзиви на форумах. Не пам’ятайте, що те, хто сервісом задоволений, зазвичай, мовчать, а пішуть як різні недоліки, тому що потрібно звертати увагу на кількість негативних відгуків, а також на вирішення проблем.

Якщо сайт розширюється, розвивається, якщо на нього ходить все більше відвідувачів, як правило, він переростає можливості хостингу, тобто вище перевищує деякі встановлені хостером ліміти, і йому потрібно, що-то більше продвинуте, що хостинг. Часто це опять же хостинг, ні з бОльшими лімітами.
Но раньше або вітайте растущий сайт починає вимагати ресурсів окремого сервера. Що не можна видалити один сервер із сотнями або тисячами інших сайтів, а використовувати його ресурси єдино.

Розміщення власного сервера в Інтернеті буде розглянуто нижче, а зараз черговий розгляд віртуального виделеного серверу. Варіанти назв: віртуальний сервер, віртуальний виделений сервер, віртуальний приватний сервер (VPS), віртуальний виделений сервер (VDS).
Що це таке - середній варіант між традиційним хостингом та окремим Інтернет-сервером. Звичайно віртуальні виделенні сервери пропонують в оренду те же постачальники послуг, що і хостинг. Ізнутрі це представляє собою сервер, ресурси якого поділені між кількома користувачами. Обично - від одиниці до сотні. Від хостингу це відрізняється тім, що
по-перше: ресурси діляться на меншу кількість користувачів, по-друге: ділятся "по-справедливості ", тобто ні один із "сусідів" на сервері не може використовувати виделені вам ресурси, на відміну від хостингу, де один малограмотний програміст веб-сайту може затормозити роботу всіх сотенів або тисяч сайтів, що мають несприятливе ставлення до розміщених на одному сервері з ним. У третьому: користувач віртуального сервера отримує root або адміністративний доступ до свого віртуального сервера та може використовувати його за своїм усмотренням - встановлює будь-які програми, заводить тисячі сайтів і так далі. Право вибору операційної системи зазвичай обмежено Лінуксом, але цього достатньо в 99% випадків. Хостери (хоча і не завжди) пропонують всі облегчаючі життя "панелі управління", так що можна користуватися віртуальним сервером і не будучи досвідченим сисадміном. При виборі постачальника таких послуг звертайте увагу на те, як давно цей хостер працює. З налаштуванням і експлуатацією як серверів для традиційного хостингу так і для віртуальних серверів є кілька неприємних нюансів, які навряд чи відомі початківцям. Які системи віртуалізації, і які операційні системи використовуються - різниці особливої немає, що б не писали про це хостери. Для вас це може мати значення тільки якщо вам потрібна якась екзотична операційна система, наприклад macos або windows. Велика розмаїтість тарифних планів в даному випадку мало доречно. За великим рахунком для вас має значення тільки те, на скільки віртуальних поділений реальний сервер. Але жоден хостер вам цього не скаже. І ніколи не купуйте віртуальні сервери з обсягами оперативної пам'яті менше 256 мегабайт. Вони, звичайно, дешевше, і сайту швидше за все вистачить і 128, але такий обсяг не дозволяє оновлювати операційну систему, і, відповідно, усувати уразливості в ній, які постійно перебувають. Ну і можете поцікавитися, як часто вона оновлюється.

Виділений серверТут є 2 варіанти - розмістити ваш власний сервер або взяти його в оренду. Варіанти назви першої послуги: колокейшн, колокація, розміщення сервера. Другого: оренда сервера, dedicated server. В цьому випадку ви не обмежені ні в операційній системі ні в ресурсах сервера - вони всі ваші. І така послуга помітно дорожче перерахованих вище. І описувати її докладно немає особливого сенсу, оскільки якщо воно вам знадобиться - інформацію знайдете легко і в надлишку.

Зареєструй домен

Акція!
Перенеси домен на ukraine-domain.com та отримай безкоштовно хостинг на строк реєстрації домену
contact abuse service