Навантаження, за яке закриваюти сайти

Приблизно 2% сайтів, які реєструються на нашому хостингу, бувають згодом закриті адміністрацією з формулюванням & quot; за навантаження на процесор & quot ;, & quot; за навантаження на базу даних & quot ;. Для багатьох стає несподіванкою, що їх сайт створює якусь незрозумілу & quot; навантаження & quot ;.
У цій статті ви можете знайти відповіді на деякі питання, що виникають у зв'язку з цим.

Для початку визначимо, що таке " навантаження ".
Спеціальне Программмноє забезпечення, встановлене на всіх хостинг-серверах, постійно збирає статистику про активність кожного сайту, який розміщений на хостингу.
Це безліч параметрів, з яких в даній статті важливо згадати кількість процесорного часу, середня кількість оперативної пам'яті, яку використовує даний сайт, кількість і час виконання sql-запитів. Саме ці параметри визначають, наскільки багато ресурсів сервера використовує сайт.

До речі, також фіксується відвідуваність, кількість хостів і хітів, кількість реклами, яка показана на сторінках сайту. Є кілька сайтовладельцев, які використовують java-скрипти, що блокують наш рекламний банер. Вони впевнені, що обдурили систему. Насправді, такі варіанти можуть працювати дуже недовго, тому що різниця між вставленої в сторінки рекламою і реально показаної теж фіксується. І не поміченим це буде тільки якщо сайт зовсім вже відвідуваних. А як тільки різниця перевищить певний межа - такий користувач отримає повідомлення про закриття його сайту як небажаного для розміщення на нашому хостингу.

Звідки береться навантаження

Колись давно сайти були в основному набором html-документів, і ніякого навантаження не створювали. Такі сайти і зараз є. Але все частіше сайти представляють собою базу даних, і набір програм, які з цих даних роблять html-сторінки & quot; на льоту & quot ;, тобто за запитом користувача. Різниця зрозуміла?
Готовий html і html, який збирається з розрізнених частин кожен раз, коли до нього звертаються. Ці програми називаються CMS, content management system, система управління вмістом сайту. WordPress, Drupal, PHP-Nuke, Joomla, e107 і багато багато інших. Все більше сайтовладельцев використовують ці системи, тому що це просто і зрозуміло, і з ними навіть школяр початкових класів цілком може створити досить наворочений сайт. Більшість форумів працюють так само.
І ось, через несоклько тижнів такої сайтобудівник отримує лист, в якому йдеться про те, що його сайт буде закритий за навантаження на процесор. Йому прикро - адже все тільки-тільки почало виходити.
Розглянемо, що сталося.

Сайт створений, наповнений інформацією, і на нього починають ходити відвідувачі. Кожен раз, коли хтось заходить на сторінку, на сервері відбувається наступне. У разі якщо це стаічная html-сторінка - вона просто зчитується з дисків і відправляється відвідувачеві. Ніякого навантаження немає, і бути не може.

У разі якщо на сайті встановлена​CMS, все складніше:
- CMS визначає, що це за відвідувач, і надає йому якийсь ідентифікатор, який зберігає в базі даних;
- CMS визначає, яку сторінку запросив відвідувач, і які права мають цього користувача при перегляді цієї сторінки;
- CMS вибирає дані для цієї сторінки з бази даних, причому з кількох різних таблиць;
- CMS визначає, який шаблон оформлення використовувати для цього користувача;
- CMS Формує html-сторінку, і відсилає її відвідувачеві.
- CMS зберігає в базі даних інформацію про всі події.
Вся ця невидима активність не так нешкідлива, і часто створює величезну і абсолютно не потрібну навантаження на сервер. Особливо марну в разі, коли за інформацією звернувся не відвідувач, а пошуковий бот. Ситуації, коли у створеного досить давно і стабільно працюючого сайту раптом різко зростає навантаження на сервер через атаки роботів, відбуваються досить часто.
Заборона індексації окремих розділів сайту позбавить ваш сайт (і наш сервер хостингу) від зайвого навантаження. Ми настійно рекомендуємо виконувати хоч часткова заборона індексації динамічних частин сайту (форуми, дошки оголошень і т.п.). Детальніше про методи зниження навантаження, яке створили роботи...

Деякі CMS більше, деякі менше, але вантажать все. Найзапекліші ми оголосили забороненими до використання (див. Правила хостингу). Цей список буде поповнюватися.
Рекомендувати якісь використовувати не будемо, тому що всі вони більш-менш напружують. Можемо порекомендувати робити прості html-сайти, багато з яких знаходяться на нашому хостингу більше 5-х років, і з якими ніколи не буває проблем, але розуміємо, що це нереально - змусити всіх робити так. Експериментуйте, ризикуйте.

Чому навантаження - це погано, і яку ми вважаємо високою.

Можливості будь-якого хостинг-сервера мають межу, і коли він перевищений, від цього страждають всі сайти, які на ньому розташовані. Вони починають повільно відкриватися, і через це втрачають своїх посетілелей. Щоб цього не допустити, ми переглядаємо рейтинг сайтів по створюваної ними навантаженні. І закриваємо ті сайти, які вантажать сильно. Що значить & quot; сильно & quot; - пояснити можна приблизно так. У деяких абсолютно умовних одиницях обчислювальна потужність сервера становить близько 200 одиниць. А деякі сайти на CMS цілком можуть використовувати 20 і більше одиниць. виходить, що один сайт потребляеть 1/10 частина сервера, від чого страждають тисячі інших сайтів.
Зрозуміло в таких випадках ми приймаємо рішення відмовити цьому сайту в обслуговуванні для того, щоб зберегти якість сервісу для інших.

Згідно з нашими Правилами для одного сайту допускається використання ресурсів сервера:
Параметри/Тариф
Безкоштовний (тестовий)
Економ
Великий

Процессорний час, сек./добу

300 900 1500

Час sql-запросів, сек./добу

60 120 270

Реально майже завжди закриваються сайти, які починають споживати більше 5% ресурсів сервера. Таким сайтам потрібен окремий сервер, а не хостинг, тим більше безкоштовний. З платними акаунтами ситуація трохи інша, до 10% зазвичай ми їх терпимо. Якщо більше - повертаємо гроші і рекомендуємо знайти інший хостинг або окремий сервер.
Якщо ж закривати нікого - ми просто купуємо новий сервер.


Значення по навантаженню для свого сайту можна подивитися в Панелі управління (кнопка "Статистика")Ваш сайт заблокували за навантаження - що робити?

Якщо все-таки так сталося, що ми заблокували ваш сайт - не панікуйте. Ми вам не вороги, і цілком позитивно реагуємо на ввічливі прохання. За винятком тих випадків, якщо до нас звертаються спамери, порнографи, шахраї, будівельники дорвеев і подібна нечісь.
Якщо вам просто потрібно забрати свої дані - попросіть відкрити ftp-доступ.
Якщо ви хочете зберегти адресу сайту і його відвідувачів, є кілька варіантів.
Найбільш правильним, звичайно, буде реєстрація заздалегідь свого домену, який ви можете переносити з хостингу на хостинг скільки завгодно раз.
Якщо використовували нашу адресу, * .ho.ua - ситуація теж не безвихідна. Можна попросити нас відкрити аккаунт, після чого прибрати CMS (або деякі її модулі), і зробити сайт статичним html. Або встановити іншу CMS, менш вимогливу до ресурсів.
Якщо без улюбленої CMS ніяк не обійтися, а адреса хочеться зберегти - встановіть її на іншому хостингу, а на нашому зробіть на сторінку-заставку з текстом на кшталт & quot; Приносимо вибачення, сайт переїхав за адресою XXXX & quot ;.
Ще раз - не панікуйте. І не грубо, і все у вас вийде.

Загальне резюме.

Якщо використовуєте CMS для відвідуваного сайту - подумайте про платному хостингу заздалегідь. Не обов'язково у нас. Якщо не хочете про це думати - будьте готові до того, що коли ваш сайт виросте, ми можемо відмовити вам у обслуговуванні. Щоб не було потім скривджених листів на кшталт & quot; я тільки лише дав платну рекламу, і надрукував візитки, а мій сайт закрили за навантаження & quot ;.
По-перше будувати бізнес на безкоштовному сервісі просто нерозумно.
По-друге - ви ж не обурюєтеся, що у вас, наприклад, зросла нога і вам не підходять черевики, які ви носили в 6-му класі. Вважається нормою купити нове взуття або одяг, коли виростаєш, але мало хто розуміє, що сайт теж може вирости і перестати поміщатися в умовах безкоштовного хостингу.

contact abuse service